Transsukupuolinen Elena Vikström: Naiset ovat minulle kateellisia
juuri nyt
Puolangalta kotoisin oleva transsukupuolinen kohumalli Elena Vikström kertoi Radio Rockin Heikelä Korporaatiolle, että hän tiesi jo nuoruudessaan olevansa nainen.
Elämä pienellä paikkakunnalla transsukupuolisena ei Elenan mukaan ollut kuitenkaan erityisen vaikeaa. Toki ennakkoluuloja löytyi, mutta enemmän hänelle vaikeuksia aiheutti syntyminen pojan vartaloon. Elena aloitti sukupuolenvaihdosleikkaukseen valmistautumisen jo varhain ja heti 18-vuotiaana kyseinen operaatio suoritettiin.
Paljon esillä oleva Elena Vikström kertoi, että hänestä ollaan kiinnostuneita ja kaveripyyntöjä tulee kaikissa mahdollisissa sosiaalisen median palveluissa niin miehiltä kuin naisilta. Naisten keskuudesta tosin löytyy myös paljon kateutta.