menusearch
  • Äänikirjat
  • micPodcastit
  • radiosRadiot
  • account_circleOma Supla
  • search
  • help_outline

Onnellisesti eksyksissä - äänikirjaSupla+

Emma Aaltonen on 28-vuotias humanisti, jolla on kaksi puolivalmista tutkintoa, huone soluasunnossa ja koetteleva kämppis, taipumus päätyä lahjattomien taiteilijanuorukaisten muusaksi sekä poikkeuksellisen huono suuntavaisto.
Teoriassa aikuistuminen on yksinkertaista. Emman tulee valmistua, hankkia työpaikka ja perustaa oma koti, ennen kuin hänestä tulee maailman vanhin opiskelija-asuntosäätiön soluhuoneessa majaileva humanististen tieteiden kandidaatti.
Käytännössä tie aikuisuuteen on eksytyksiä täynnä. On hurmaavia mutta jokseenkin epäluotettavia taiteilijamiehiä, liian komea graduohjaaja sekä parhaan ystävän mies, jonka pelkkä tuoksukin tuntuu vaaralliselta.
Mutta toisaalta: miksi kulkea suorinta reittiä, kun eksyminen on hauskempaa?

Kirjailija
Veera Vaahtera
Kesto
6 t 22 min
Lukija
Anni Kajos
Kategoria
Chicklit
Kustantaja
Tammi
Julkaistu
20.3.2017
ISBN
9789513195519
Formaatti
Äänikirja
Onnellisesti eksyksissä - äänikirja
play_arrowAloita kirjan kuunteluadd_circle_outlineLisää kirjahyllyyn

Podcasteja kirjan kaveriksiNäytä kaikki

 
Radio Rockin Iltapäivä
 
Tekoälykäs Podcast
 
Vuorissaarna
 
Tämä tapahtui minulle
 
Saavutus
 
Ensimmäisen maailman ongelmat
 
10 teesiä pahasta johtamisesta
 
Autopodi
 
Plan B
 
Väkevä elämä - viisaampi mieli, vahvempi keho
 
Yripodi for evripodi - tarinaa yrittäjyydestä paahtoasteella 4

Samankaltaisia kirjoja

Saman kategorian kirjoja

Uusimmat kirjat Suplassa

Saman kirjailijan kirjoja

Saman henkilön lukemia kirjoja

KäyttöehdotTilausehdotTietosuojalausekeOma podcast Suplaan?Äänikirjojen lukijaksi?HinnastoAsiakastukiMainostajalleRuutuEvästekäytännötEvästeasetukset