menusearch
  • Äänikirjat
  • micPodcastit
  • radiosRadiot
  • account_circleOma Supla
  • search
  • help_outline

Eppu on hyvä ystävä - äänikirjaSupla+

Eppu laukkaa suoraan heppahullujen sydämiin!
Lempeästi realistinen ponisarja supersuositun Sintun tekijöiltä jatkuu.
Itsepäinen Eppu aiheuttaa Elsalle huolia: tuleekohan siitä ikinä kilttiä ratsuponia? Onneksi Eppu osaa parhaimmillaan olla myös hyvin viisas ja suloinen, ja tämän se myös osoittaa sekä uusille tallikavereilleen että Elsan perheelle. Lämminhenkisessä sarjassa käsitellään pienen tytön silmin myös ystävyyssuhteita, uusperheen käänteitä ja maaseutuelämän eri puolia. Mustavalkokuvitettu tarina on itsenäistä jatkoa kirjoille Eppu etsii kotia ja Eppu tulee taloon.
Ruotsalainen Lin Hallberg on ollut heppafani pikkutytöstä lähtien ja tuntee läpikotaisin tallielämän ylä- ja alamäet. Sinttu- ja Eppu-sarjat ovat syntyneet yhdessä yhtä lailla hevoshullun kuvittaja Margareta Nordqvistin kanssa.

Kirjailija
Lin Hallberg
Kesto
1 t 20 min
Lukija
Maija Lang
Kategoria
Lapset
Kustantaja
Tammi
Julkaistu
10.6.2020
ISBN
9789520424947
Formaatti
Äänikirja
Eppu on hyvä ystävä - äänikirja
play_arrowAloita kirjan kuunteluadd_circle_outlineLisää kirjahyllyyn

Samankaltaisia kirjoja

Saman kategorian kirjoja

Uusimmat kirjat Suplassa

Saman kirjailijan kirjoja

KäyttöehdotTilausehdotTietosuojalausekeOma podcast Suplaan?Äänikirjojen lukijaksi?HinnastoAsiakastukiMainostajalleRuutuEvästekäytännötEvästeasetukset