menusearch
  • Äänikirjat
  • micPodcastit
  • radiosRadiot
  • account_circleOma Supla
  • search
  • help_outline

Viikko on pitkä aika - äänikirjaSupla+

Viikko on pitkä aika, kun sen viettää perheensä kanssa.
Francesca Hornakin lämmin ja viihdyttävä romaani vie englantilaiseen maalaiskartanoon perimmäisen kysymyksen äärelle: miksi on vaikeinta elää juuri niiden kanssa, joita eniten rakastaa?
Mikäpä olisi parempaa kuin rauhallinen jouluviikko oman perheen kesken? Monikin asia, jos Birchin perheeltä kysytään. Mutta kun avustustehtävistä Afrikasta palaava lääkäritytär Olivia määrätään karanteeniin, tuntuu luontevalta, että koko perhe sitoutuu pysymään viikon neljän seinän sisällä. Vanhemmat ja aikuiset lapset saavat kerrankin tilaisuuden lähentyä. Erityisesti perheen äiti Emma on riemuissaan, mutta viikon aikana kulissit kaatuvat. Kaikilla tuntuu olevan enemmän salaisuuksia kuin hyvää tahtoa, eikä karanteenissa pysyminenkään ole niin yksinkertaista. Salaisuudet suorastaan tunkevat ovista ja ikkunoista sisään."Lämmin ja inhimillinen, hauska ja haikea. Täydellistä lukemisen iloa alusta loppuun." – Marian Keyes"Täydellistä lomalukemista Rakkautta vain -elokuvan faneille." – Kirkus Reviews
Francesca Hornak on toimittaja ja kirjailija. Hänen tekstejään on ilmestynyt mm. Sunday Timesissä, Guardianissa, Ellessä ja Cosmopolitanissa. Hän on julkaissut aiemmin kaksi tietokirjaa, ja Viikko on pitkä aika on hänen ensimmäinen romaaninsa.

Kirjailija
Francesca Hornak
Kesto
12 t 5 min
Lukija
Maija Lang
Kategoria
Kauno
Kustantaja
Tammi
Julkaistu
10.8.2018
ISBN
9789520402457
Formaatti
Äänikirja
Viikko on pitkä aika - äänikirja
play_arrowAloita kirjan kuunteluadd_circle_outlineLisää kirjahyllyyn

Samankaltaisia kirjoja

Saman kategorian kirjoja

Uusimmat kirjat Suplassa

Saman kirjailijan kirjoja

KäyttöehdotTilausehdotTietosuojalausekeOma podcast Suplaan?Äänikirjojen lukijaksi?HinnastoAsiakastukiMainostajalleRuutuEvästekäytännötEvästeasetukset