menusearch
  • Äänikirjat
  • micPodcastit
  • radiosRadiot
  • account_circleOma Supla
  • search
  • help_outline

Fågel utan vingar - äänikirjaSupla+

Agnes Conway är den 22-åriga föreståndaren för faderns tobaksbutiker. Fadern verkar bekymmerslös och oansvarig, men det finns mörka hemligheter i hans förflutna som till slut kommer till ytan. Agnes är en stark ung kvinna som lyckas behålla sitt grepp om tillvaron genom många tragiska händelser under tiden före, under och efter första världskriget.

Catherine Cookson föddes 1906 i South Shields och dog 1998 i Newcastle-upon-Tyne. "Kate Hannigan", hennes första roman, utkom 1949. Hon var en av 1900-talets mest älskade underhållningsförfattare och blev både upptagen i Brittiska Imperieordern och adlad till följd av sitt författarskap. Flera brittiska tv-serier är baserade på hennes romaner, som översatts i 25 länder.

Kirjailija
Catherine Cookson
Kesto
11 t 15 min
Lukija
Sonja Lindblom
Kategoria
Svenska
Kustantaja
Saga Egmont
Julkaistu
15.11.2017
ISBN
9788711808023
Formaatti
Äänikirja
Fågel utan vingar - äänikirja
play_arrowAloita kirjan kuunteluadd_circle_outlineLisää kirjahyllyyn

Samankaltaisia kirjoja

Saman kategorian kirjoja

Uusimmat kirjat Suplassa

Saman kirjailijan kirjoja

Saman henkilön lukemia kirjoja

KäyttöehdotTilausehdotTietosuojalausekeOma podcast Suplaan?Äänikirjojen lukijaksi?HinnastoAsiakastukiMainostajalleRuutuEvästekäytännötEvästeasetukset